Debug a reset cronu ve WordPressu

Po aktualizaci pluginu Post Indexer mě zřejmě přestal fungovat cron –  indexace byla naplánovaná ale nespustila se. Tak jsem na fóru wpmudev jsem dostal pár rad jak debugovat cron a jak cron resetovat. Zde je stručný návod jak na to.

Debugování cronu

debug-cronK tomu jsou zapotřebí nahrát dva pluginy v tomto pořadí:

  1. Debug bar
  2. Debug bar cron

Zde zjistíte jaké procesy jsou v cronu naplánované a hlavně jaká uplynula doba od poslední úlohy cronu. Pokud to porovnáte s informací jak často se má task cronu spouštět, hned vidíte jestli je něco špatně.

Reset cronu

Reset cronu je třeba udělat v MyPHPAdmin – najděte tabulku wp_option a v ní pak řádek cron a ten smažte – pouze ten jeden řádek cron. Pak znovu jděte do administrace WordPressu a tabulka se sama obnoví. Otestováno na WPMU a funguje. Pokud jste si při instalaci WordPressu změnili prefix databáze z wp_ za blb_ tak tabulka se bude jmenovat blb_option.

Problém byl možná jinde

Nicméně u mě byl problém možná v pluginu W3 Total Cache nebo  Better WP Security. Cron se správně rozjel až resetu a po následné aktualizaci těchto dvou pluginů.

Pluginy Post Indexer a Recent post můžete vidět v akci na této stránce vyhledame.cz/posledni-tematicke-clanky/, kde jsem potřeboval aby články z 27 subdomén na wpmu se zobrazovali na jedné stránce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *