Eshop na WordPressu

Budu tvořit jeden web něco mezi katalogem zboží a eshopem. Jako fanda WordPressu jsem nejdříve poohlédl po pluginu do WordPressu a poté jsem prohledával web na openspace eshopy, na webtrhu sem našel zajímavý článek Opensource eshopy přehled. Mezitím jsem dostal doporučení od kámoše na ZenCard, že už dva eshopy dělal.

Přehled open source eshopů

V onom článku na webtrhu jsou dva zajímavé odkazy na přehled OS eshopů

 1. List of free and open source eCommerce software (wikipedia)
 2. http://www.free-carts.com/

Právě na free-cards mě překvapilo, že je wordpress s pluginem Eshop na druhém místě. Ale tento web nebudí moc důvěru, a nní vidět počet hlasování pro daný systém. Každopádně je to hezký přehled.

Seznam eshopů na WordPressu

Zatím jsem našel dva eshopy na WordPressu o kterých se dá říci, že vypadají rozumně. Ani jeden jsem zatím neotestoval a všechny je asi ani testovat nebudu tak budu u free pluginů uvádět počty stažení a poslední aktualizace pro možnost alespoň základního posouzení.  Obecně platí, že pokud je plugin aktualizovaný před půl rokem či rokem tak ho někdo přestal vyvíjet.

Placené

Plugin zdarma, placené moduly

Plugin zdarma

 • eShop (free plugin, 215,401 stažení, updated 2011-2-19)
 • Quick Shop (free plugin, 59,130 stažení, updated 2010-1-29)
 • Zingiri Web Shop (free plugin,  37,784 stažení, updated 2011-2-18 )
 • YAK for WordPress (free plugin, 35,235 stažení, updated 2011-1-29)
 • Welcart e-Commerce (free plugin, 33,455 stažení, updated 2011-1-18)
 • Ecwid Shopping Cart (free plugin, 29,735 stažení, updated 2010-6-28)

Zdroj: http://wordpress.org/extend/plugins/tags/e-commerce

E-Comerce má ještě několik dalších placených i neplacených „rozšíření“, které rozšiřují tento plugin. Přesto mě zde ale zaráží poslední aktualizace 12.8.2010, ted ale Separatista napsal, že se pracuje na 3.8 verzi a že bude i oficiální čeština :).

Držím palce MarketPressu, neb jsem ochotný zaplatit za dobrý plugin 🙂 Zatím však otestuji „WP ecommerce“ a „Eshop“ pluginy.

Update 9.4.2011: přidán placený eshop plugin Cart66.
Update 19.11.2011: přidán eshop plugin WooCommerce + odkaz na češtinu.

 

14 komentářů u „Eshop na WordPressu“

 1. Plugin WP e-Commerce je zcela předěláván a nová verze 3.8 bude naplno využívat nejnovější funkce WordPressu. Vcelku funkční je už ve stávající RC1. A jako drobný bonus chystáme i oficiální češtinu 🙂

  1. Ne , chtěl jsem nějaký ten eshop testovat, ale zatím jsem to nedal. Každopádně dnes se přikláním k placené verzi.

 2. Nedoporucuju wp-ecommerce.
  Prezto ze se skvele skinuje, ma v celku pekne chovani a uz je na trhu prez 6 let, porad nema zakladni vlastnosti, jako je dobirka (ani plugin na to neni). Uzivatel se nemuze zaregistrovat behem objednavky a podobne vychytavky, ktere zjistite az kdyz jdete na ostro…mimochodem cesky preklad je taky v celku sileny.. (Ikdyz diky za nej).
  Lokalizace celeho wp-ecommerce je mizerna.Pokud chete prodavat jen do zahranici, pak je pouzitelny, ale na cesky trh je to temer k nicemu.

 3. Ahoj!
  Pěkný seznam eshopů, škoda že jsem ho nenašel dřív 🙂 Já používám wp-ecommerce, ale na český trh to opravdu není ideální, musel jsem hodně improvizovat a dělat spoustu kompromisů. Neznáš nějaký takový? Zdarma/placený? Třeba už máš od doby napsání tohoto článku větší zkušenosti s eshopy na WP…

 4. Ahoj, my jsme rozjeli na pluginu eShop celkem 3 (téměř identické) eshopy: http://www.hodinkywenger.cz (z něj se případně proklikáte na zbývající 2). Z osobních zkušeností můžu říct, že úprav tam pro české prostředí bylo hodně a odladění pro server taky zabralo dost času. Vše ale funguje a zdá se, že chvíli i fungovat bude 🙂
  Díky za super seznam možností!

 5. Zdravím, změnila se se nějak situace od doby posledních příspěvků, co jsou zde? Změnila se situace tak, že už by jste e-shop na WP doporučili? Je už např. vyřešena zmiňovaná dobírka, registrace, případně jiné neduhy? Díky za názory.

  1. Nedoporučuji. Buď menší Eshop na WordPressu, nebo koupit hotové řešení za cca 300 – 1000Kč měs.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *