wordcamp-slovensko-small

WordCamp Slovensko 2013

V sobotu 20.4.2013 proběhl v Bratislavě již druhý WordCamp Slovensko. Vždy jsem si říkal, že bych na takovou akcirád vyrazil a něco nového se dozvěděl jinou zajímavou cestou.

Akce se na Fakultě informatiky a informačních technologií (FIIT) se registrovalo 130 lidí a přes 100 jich přišlo. Slovenskou wordpresáckou komunitu neznám, ale podle narážek mě připadlo, že přišlo dost známých lidí – blogeři, developeři a různí jiní kujóni. Jako středně znalý uživatel – neprogramátor jsem si akci užil a zúčastnil jsem se těchto přednášek:

  • Pavol Magic (The Good, The Bad & The Ugly)
  • Mária Jellúšová (Projektový manažment pri tvorbe webov)
  • Alec Kinnear (SEO and WordPress [EN])
  • Peter Šebo (Tak mám stránku! A čo teraz?)
  • Peter Baran (Optimalizácia WordPress pre rýchlosť)
  • Vladimír Rejholec (WordPress MFA a affiliate)

Dokumentace

Videa z prezentací najdete zde (přidám odkaz až budou dostupná)

Fotky z akce jsou zde: http://wp.sk/spravy/aky-bol-wordcamp-2013/

Pár mých fotek:

Za závěr bych rád nakopnul českou wordpresáckou komunitu za cílem sjednocení. Jsme oproti Slovákům alespoň 5 let pozadu. Slovenská komunita se již 5 let sdružuje okolo wp.sk a mimochodem mají i wordpress.sk. (Obdoby těchto domén s cz koncovkou bohužel drží spekulanti) Jejich komunita dělá překlady, pravidelné setkání kampy, přednášky na uni, překlady dizertace prací okolo WordPressu a další aktivity. Oproti tomu v Čechách byla pouze jedna přednáška ohledně WordPressu „WordPress meeting Praha“. Máme tu tři fóra(cwordpress.cz, separatista.net/forum/ a webtrh.cz/f62 a i překladatele wordpressu do češtiny. Separatista naznačil, že by udělali WordCamp v ČR asi na podzim, tak uvidíme.

Každopádně bych si přál pravidelná setkání a více koordinovaných aktivit pro WordPress Česko.

 

 

 

 

 

4 komentáře u „WordCamp Slovensko 2013“

  1. Podle toho co jsem četl na fóru, tak se moc lidí na WordPress meeting nedostalo, zajímalo by mne, kolik tam nakonec bylo účastníků.

  2. Vďaka za pekný článok. Boli sme radi, že ste boli aj z ČR. A určite radi prídeme my na WordCamp Česko. Ak by ste s organizáciou potrebovali pomôcť, tak mi napíšte. Prípadne môžeme spraviť spoločný Česko-Slovenský WordCamp…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *