Jak koupit a instalovat šablonu z Elegant Themes

Jedním z dalších webů, kde můžete získat premiové šablony pro redakční systém WordPress, je ElegantThemes.com. V tomto článku se podíváme, jak ElegantThemes funguje, co si kupujete a jak nainstalovat Elegant Themes šablonu.

ElegantThemes.com – typy balíčků, licence a podpora

Vývojářské studio Elegant Themes se specializuje na tvorbu šablon pro WordPress a patří mezi nejoblíbenější tvůrce šablon pro tento redakční systém. Jejich nabídka momentálně čítá 87 šablon, z nichž nejžádanější a nejoblíbenější je bezesporu šablona Divi. Vedle šablon také vyvíjejí i pluginy.

Článek je součástí
Návodu na instalaci WordPress

Elegant Themes všechny šablony sám vytváří a zakoupením balíčku dostáváte přístup ke všem šablonám. Tím se liší od trhu Themeforest, který sdružuje více autorů, kteří jeho prostřednictvím prodávají své šablony. O Themeforest jsme psali v článku Jak zakoupit a instalovat šablonu z themeforest.net.

elegantthemes-wordpress-premium-sablony

Výběr šablony

Šablony si zobrazíte jednoduše přes položku Themes v horním menu, případně přes odkaz www.elegantthemes.com/gallery. Na první stránce najdete 2 nejoblíbenější šablony –  Divi a Extra.

DIVI a EXTRA - dvě nejznámější šablony Elegant Themes
DIVI a EXTRA – dvě nejznámější šablony Elegant Themes
elegantthemes-wordpress-premium-sablony-galerie
Na dalších stránkách se zobrazuje více položek a je možné si je vyfiltrovat podle témat
elegant themes detail šablony
U každé šablony si můžete zobrazit podrobnosti

Šablona Divi

Hlavním tahákem vývojářů z Elegant Themes je bezesporu šablona Divi, která nabízí opravdu velké množství vlastních úprav bez nutnosti znalosti programování. Vytvořit si vzhled na míru díky ní zvládne kdokoli, protože funguje na principu WYSIWYG (tj. zkratka anglického What you see is what you get – Co vidíš, to dostaneš). V praxi to znamená, že všechny úpravy provádíte přímo v náhledu webu a rovnou tedy vidíte i výsledek. Pro šablonu Divi existuje i řada připravených designů. Některé z nich jsou k dispozici přímo na stránkách Elegant Themes.

Zakoupení šablon

ElegantThemes.com nabízí své služby na principu ročního předplatného nebo jednorázového nákupu neomezené licence. Za roční poplatek 89 $ (přibližně 2050 Kč) nebo za jednorázový poplatek 249 $ (přibližně 5730 Kč) získáte možnost stáhnout si a využívat všechny nabízené šablony a pluginy. Součástí je i podpora platná po dobu trvání předplatného, resp. doživotně (dle tarifu) a na stejném principu fungují i aktualizace. Při koupi ročního balíčku lze následně dokoupit doživotní balíček. Počet webů, na kterých šablony užijete, není omezen.

Pokud jste si mezi šablonami vybrali, je dalším krokem registrace a výběr tarifu. Jak jsme již uvedli výše, vybíráte si mezi ročním a jednorázovým předplatným.

Výběr balíčku elegant themes- roční nebo doživotní

Výběr balíčku elegant themes – roční nebo doživotní

Registrace: Vyplníte své uživatelské jméno, e-mail, heslo, potvrzení hesla, jméno, příjmení, zemi a vyberete si způsob platby (kartou nebo přes PayPal).

elegantthemes-wordpress-premium-sablona-registrace-platba

Proběhne-li platba úspěšně, získáte ihned přístup ke všem šablonám i pluginům.

Stažení šablony a online dokumentace od ElegantThemes

Po zakoupení balíčku dostanete přístup do administrace, kde můžete stahovat šablony i pluginy. Dozvíte se tam, jak nastavit šablonu či jak použít builder a k dispozici budete mít i dokumentaci. Všechny informace na webu Elegant Themes jsou bohužel jen v angličtině.

administrace elegant themes
Administrace Elegant Themes

Instalace šablony a child theme

Vybranou šablonu si stáhněte a rozbalte. Obvykle v balíčku najdete připravenou složku s názvem šablony. Tu nahrajte přes nějaký FTP klient na svůj web do složky wp-content/themes. Pokud balíček obsahuje i složku s child theme, tedy s odvozenou šablonou (obvykle pojmenovanou nazev-sablony-child), nahrajte ji do wp-content/themes také. Takto nahraná šablona (případně i child theme) se zobrazí v administraci WordPress mezi nainstalovanými šablonami (menu Vzhled > Šablony). Zde s ní můžete začít pracovat jako se šablonou staženou přes administraci z wordpress.org (přizpůsobení, aktivace, tvorba menu atd.).

elegantthemes-wordpress-premium-sablona-instalace

Pokud se chystáte na větší úpravy, aktivujte si child theme. Není-li odvozená šablona součástí zakoupené šablony, doporučujeme si ji před úpravami vytvořit. Co je odvozená šablona a jak funguje, se dozvíte v našem článku Zřízení child theme pro WordPress šablony.

Napsat komentář