fbpx

Jak zřídit webhosting a registrovat doménu u český-hosting.cz

Tento návod vás provede zřízením webhostingu a registrací domény u hostingové společnosti Český Hosting (THINline s.r.o.).

1) Nejdříve přejdeme na stránky Českého hostingu www.cesky-hosting.cz a klikněte na zelené tlačítko objednat.

Článek je součástí
Návodu na instalaci WordPress

cesky-hosting.cz - objednani wehbostingu - prvni krok

2) V druhém kroku je třeba zvolit jméno internetových stránek respektive jméno domény a koncovku domény. Například pokud budu chtít internetové stránky s názvem logan.cz a ověřím, jestli je doména volná. Na obrázku níže do označeného pole napište jméno domény a vpravo vybíráte koncovku. Doporučuji nechat koncovku .cz pro české stránky a pro mezinárodní internetové stránky je lepší .com koncovka. Následně klikněte na ověřit.

cesky-hosting.cz - objednani wehbostingu - kontrola domeny

Protože ty velmi hezké jména jsou již zabraná, může se Vám stát že se Vám zobrazí hláška “Doména není volná”. To pak musíte vymyslet jiné jméno.

cesky-hosting.cz - objednani wehbostingu - kontrola domeny - obsazeno

Následně zkusím alternativní název ilogan.cz, který je už volná a objeví se objednávkový formulář.

3) V tomto kroku vyplníme formulář na objednání webhostingu pro WordPress a doménu – zde hlavně zadejte jméno, telefon a email. Důležitý je email na ten Vám přijdou přihlašovací údaje a pokyny k zaplacení za webhosting a doménu. Po vyplnění informací klikněte dole na tlačítko „Objednat“.

cesky-hosting.cz - objednani wehbostingu - vyplneni udaju

4) Po potvrzení objednávky Vám jednak přijdou dva emaily. Jeden s přihlašovacími údaji a druhý s pokyny k zaplacení.

5) Nakonec po zaplacení a přihlášení do správy webhostingu na adrese muj.cesky-hosting.cz, přejděte v administraci webhostingu na záložku Aplikace, zvolte WordPress, zkontrolujte email a poté kliknutím na “Nainstalovat” se vám na jedno kliknutí instaluje WordPress.

cesky-hosting.cz - instalace wordpress na jedno kliknuti

Napsat komentář