Jak zřídit webhosting a registrovat doménu u český-hosting.cz

Tento návod vás provede zřízením webhostingu a registrací domény u hostingové společnosti Český Hosting (THINline s.r.o.).

1) Nejdříve přejděte na stránky Českého hostingu www.cesky-hosting.cz a klikněte na zelené tlačítko OBJEDNAT.

Článek je součástí
Návodu na instalaci WordPress

cesky-hosting.cz - objednani wehbostingu - prvni krok

2) V druhém kroku si zvolíte jméno internetových stránek, respektive jméno domény (= doména 2. řádu) a koncovku (= doména 1. řádu).

Jméno domény vyplníte do pole (vizte obrázek) a koncovku vyberete z menu vedle. U ryze českých stránek doporučujeme vybrat .cz, u mezinárodních nebo vícejazyčných stránek se více hodí .com. Pomocí tlačítka Ověřit se obratem dozvíte, zda je vámi vybraná doména volná. Pro příklad jsme vyzkoušeli doménu logan.cz.

cesky-hosting.cz - objednani wehbostingu - kontrola domeny

Internetových stránek existuje velké množství a krátká a hezká jména jsou proto vesměs rozebraná. Můžete se proto setkat s hláškou „Doména není volná“. V takovém případě je třeba vymyslet jiné jméno. My jsme zkusili doménu ilogan.cz, která volná už byla a mohli jsme pokračovat na objednávkový formulář.

cesky-hosting.cz - objednani wehbostingu - kontrola domeny - obsazeno

3) V dalším kroku vyplníte formulář pro objednání WordPress webhostingu a domény. Zadejte své jméno, telefon a email a fakturační údaje. Správnost e-mailové adresy si raději několikrát překontrolujte, přijdou vám na ni přihlašovací údaje a pokyny k zaplacení. Po vyplnění informací klikněte dole na tlačítko Objednat.

cesky-hosting.cz - objednani wehbostingu - vyplneni udaju

4) Po potvrzení objednávky vám přijdou dva emaily – jeden s přihlašovacími údaji a druhý s pokyny k zaplacení.

5) Po zaplacení a přihlášení do správy webhostingu na adrese muj.cesky-hosting.cz přejděte v administraci na záložku Aplikace, zvolte WordPress a zkontrolujte e-mail. Kliknutím na Nainstalovat se vám na jedno kliknutí nainstaluje redakční systém WordPress.

cesky-hosting.cz - instalace wordpress na jedno kliknuti

Napsat komentář