fbpx

7 rozdílů mezi univerzálním a WordPress webhostingem (CZ)

V tomto článku si porovnáme levný univerzální webhosting s webhostingem zaměřeným jen na WordPress. Zástupcem univerzálního webhostingu bude webhosting NoLimit od společnosti Wedos a pro WordPress webhosting použijeme český WP Hosting a jeho základní balíček WordPress Lite. Používám jak Wedos tak i WP Hosting a oba webhostingy fungují k mé spokojenosti. Univerzálním webhostingem mám na mysli klasický webhosting, kam jde nainstalovat více aplikací WordPress, Drupal, PHP atd. Naproti tomu WordPress webhosting je jen pro WordPress.

Podívejte se na sedm základních rozdílů mezi univerzálním webhostingem a WordPress webhostingem.

univerzální webhosting wordpress webhosting

1.  Cena

První čeho si všimnete, bude nižší cena Wedos webhostingu. Wedos svého času celkem hodně zahýbal s cenami domén a webhostingů na českém trhu. Drží se strategie nízká cena a maximální automatizace. Pokud si kupujete Wedos webhosting, nezapomeňte připočítat k základní ceně 30,25 Kč/měsíčně ještě 12 Kč/měsíčně za HTTPS. Celková cena je tak 42,25 Kč /měsíčně. WP Hosting stojí v základním balíčku WordPress Lite 60,5 Kč, ovšem cena za webhosting je oprávněná. Dostanete za ni specializovaný hosting s mnoha funkcemi navíc.

2.  Výkon webhostingu

Výkon obou webhostingů je v základních parametrech PHP Memory limit (128MB) a počtu PHP procesů (5) stejný, oba běží na SSD discích. U WP Hostingu si můžete zdarma požádat o aktivaci Memcached – což je načítání stránek do paměti (RAM). Jedná se o velmi rychlý způsob „cachování“, který na webhostingu rozhodně není běžný. Memcached považuji za velké plus.

3.  Zálohování

Oba webhostingy provádí zálohování dat, ovšem Wedos u balíčku NoLimit provádí pouze týdenní technologické zálohy pro jejich interní potřeby. Tyto zálohy tedy nevidíte a na požádání vám Wedos za 500 Kč obnoví web ze zálohy (více informací zde).

WP Hosting oproti tomu nabízí u WordPress Lite 30 dní zálohy pro databázi a 45 dní pro (FTP) soubory.  Přesto doporučuji provádět zálohy (databáze a souborů) pomocí plugin UpdraftPlus na jiné místo, například do Google Drive, který nabízí 15 GB místa zdarma.

4.  Bezpečnost

Wedos nabízí DDoS ochranu + IDS/IPS ochranu, WP Hosting také řeší DDoS ochranu hlavně pomocí blokování útoků na soubory xmlprc.php a wp-login.php. Zde mají obě společnosti plusové body. Pouze dodám, že v administraci WP Hosting uvidíte statistiku přístupů (povolených a blokovaných) na soubory xmlprc.php a wp-login.php. Počítejte s tím, že každý WordPress by měl mít nainstalovaný plugin na bezpečnost, který řeší další vrstvy zabezpečení.

5.  Staging (testovací verze webu)

Staging  vám udělá kopii webu, kde můžete testovat různé změny a poté je publikovat. WP Hosting staging umí, ale jeho rozběhnutí je pro zkušenější uživatele. U WP Hostingu se  staging řeší kombinací WP CLI a VersionPress pluginu, návod najdete zde. Wedos sice staging nenabízí, ale přesto si můžete sami rozjet testovací verzi na subdoméně. Připravujeme návod, jak vytvořit testovací verzi webu na subdoméně.

6.  Premium podpora

Pokud již někde máte internetové stránky na WordPress, WP Hosting je za vás zdarma přesune na jejich WordPress webhosting. Optimalizace stránek – lide z wp-hosting poradí, jak optimalizovat váš WordPress. Wedos má specialistu na WordPress který vám poradí, pokud máte potíže a napíšete na podporu.

7.  Možnost navýšení výkonu

U obou společností používáme základní balíček webhostingu a obě společnosti umožňují zvýšit výkon webhostingu. Wedos nabízí základní webhosting NoLimit a k tomu výkonný NoLimit extra. WP Hosting nabízí tři balíčky, základní WordPress Lite,  WordPress Standard a velmi výkonný WordPress Max. Myslím, že právě balíček Standard a Max mohou být pro hodně lidí zajímavé. Standard obsahuje zdarma doménu a Max svým výkonem konkuruje mnohým VMS.

Jaký webhosting si vybrat?

WordPress webhosting


WP Hosting poskytuje webhosting vyladěný pro WordPress. Nejen že si můžete zvolit ze třech typů balíčků, ale navíc za vás přesunou web od konkurence nebo vám nainstalují nový WordPress.

Levný univerzální webhosting

wedos_logo
Pro blog či jednoduchý firemní web a podobně stačí levný hosting jako Wedos minimálně na začátek. Každopádně vždy doporučuji zálohovat i k sobě.

3 komentáře u „7 rozdílů mezi univerzálním a WordPress webhostingem (CZ)“

Napsat komentář