WordPress – jak vytvořit neklikatelnou položku v menu

V tomto článku najdete návod, jak snadno nastavit neklikatelnou položku v menu, tedy bez odkazu. Tuto možnost využijete zejména u nadřazených položek. Nepotřebujete k tomu nic speciálního, nečeká vás žádné přidávání kódu, ani instalace pluginu. Pojďme si to ukázat.

Jak nastavit neprokliknutelnou (nadřazenou) položku menu

Toto nastavení platí pro menu vytvořené standardní cestou, tedy přes Vzhled > Menu. Pokud tápete, jak tvorba menu v redakčním systému WordPress funguje, projděte si náš starší článek Jak vytvořit menu ve WordPress.

  1. V administraci klikněte na Vzhled a následně na Menu a vyberte si nabídku, kterou chcete upravit. V naší ukázce uděláme z rubriky Zápisky z cest neprokliknutelnou nadřazenou položku.
  2. Položku s odkazem na rubriku vymažeme.
WordPress - Jak nastavit neprokliknutelnou (nadřazenou) položku menu
  1. Do menu je potřeba vložit nový uživatelský odkaz, který pojmenujeme stejně, tedy Zápisky z cest. Do políčka URL však místo adresy zadáme pouze křížek, tedy znak #.
    S prázdným URL polem byste totiž novou položku vytvořit nemohli, s vyplněným odkazem by pak vedla na danou adresu. S vyplněným křížkem se však po kliknutí na ni nestane vůbec nic.
WordPress - Jak nastavit neprokliknutelnou (nadřazenou) položku menu
  1. Přidejte jej do menu a podle potřeby vložte další podpoložky (v naší ukázce se jedná o položky Irsko 2016, Island 2018 a Rumunsko 2019) a klikněte na Aktualizovat menu.
WordPress - tvorba menu
  1. Na webových stránkách si můžete ihned ověřit, že to funguje. Položka se na první pohled bude tvářit jako prokliknutelná (po najetí na ni se změní kurzor), jak už jsme ale psali výše, po kliknutí na ni se nestane vůbec nic.
WordPress - položka v menu

Napsat komentář