Jak propojit Mailchimp a WordPress

Dnes se budeme věnovat tomu, jak propojit službu Mailchimp a redakční systém WordPress. Mailchimp nemá svůj vlastní plugin (pouze pro WooCommerce), ale najdou se jiné pluginy, které tuto funkci zastanou. Navíc je možné formuláře vkládat do stránek přímo bez užití jakéhokoli doplňku. Vše si ukážeme.

Vložení formulářů přímo

Základní možností je vložení formulářů Mailchimpu přímo do libovolné stránky nebo widgetu v zápatí či postranním panelu.

Emailing pro WordPress
Série o emailing službách nejen pro WordPress.

  1. V Mailchimpu přes menu Create > Signup Form vytvořte nový formulář nebo přes Audience > View Contacts > Signup Forms vyberte již existující.
  2. V jeho detailech se vám zobrazí možnost zkopírovat kód formuláře pro vložení na stránky – ve spodní části Copy/paste onto your site.
  3. Zkopírovaný text vložte buď přes blok Vlastní HTML do libovolné stránky nebo příspěvku nebo přes stejnojmenný widget.

Vložení vyskakovacího okna s formulářem

Popup okna jsou dnes velmi oblíbená a Mailchimp jejich vložení do stránek rovněž umožňuje. Vytvořte příslušný formulář (vizte výše) a propojte Mailchimp s vašimi stránkami (odkaz Connect site nahoře uprostřed při tvorbě formuláře nebo v menu Brand > Manage Domains).


Plugin Jetpack a blok Mailchimp

Dalšími možnostmi, jak proPokud používáte plugin Jetpack, naleznete mezi bloky editoru Gutenberg i blok Mailchimp, skrze nějž můžete jednoduše vkládat formuláře k odběru novinek do libovolné stránky nebo příspěvku. Mailchimp je potřeba s Jetpackem propojit, což jednoduše provedete přes uvedený odkaz a následně na stránce pluginu (vizte obrázky).

Plugin MC4WP – Mailchimp for WordPress

Vyzkoušeli jsme také plugin MC4WP, tedy Mailchimp for WordPress.

API klíč k propojení

Plugin si při instalaci přidá vlastní položku do menu administrace. Hned na úvodní straně nastavení (MC4WP > Mailchimp) můžete nastavit propojení s Mailchimp účtem pomocí API klíče. Stačí kliknout na Get your API key here. Budete přesměrování na stránky Mailchimp.com přímo do správy API klíčů. Pro nový stačí kliknout na Create A Key. Vygenerovaný klíč zkopírujte a vraťte se do WordPress administrace. Vložte jej do příslušného políčka a potvrďte tlačítkem Uložit změny.

Nový formulář

V menu MC4WP > Form můžete vytvářet a spravovat formuláře k přihlášení nových odběratelů. Při tvorbě nového vybíráte z vašich seznamů odběratelů existujících na Mailchimpu.

Tvorba samotného formuláře probíhá přidáváním/ubíráním bloků kódu. Pokud se v tom vůbec neorientuje, nebojte se. Každá jednotlivá položka formuláře začíná tagem <p> a končí tagem </p>. Právě za koncový tag s lomítkem musíte kliknout, než vyberete novou položku k vložení.

Novou položku pak vyberete z nabízených a upravíte její parametry podle potřeby. U souhlasu s podmínkami můžete přidat odkaz na konkrétní soubor.

Případné následné změny můžete udělat i ve vloženém kódu. Černý text (např. Jméno*) se zobrazí se jako popisek nad políčkem formuláře. Návodný text v políčkách se v kódu zobrazuje červeným písmem za textem placeholder (uvozovky musí zůstat!).

Pro vložení do stránky nebo widgetu si zkopírujte short code ve spodní části.

Další pluginy

Existují i další cesty, jak propojit Mailchimp a WordPress. Plugin Contact form 7 také nabízí možnost propojení s Mailchimpem a najdete i neoficiální pluginy, které vytvoří např. vyskakovací okno s formulářem k odběru novinek propojené s vaší databází kontaktů na Mailchimpu.

Napsat komentář