Velké srovnání E-mailingových služeb – MailPoet, Mailchimp, Ecomail a SmartEmailing

V minulých článcích jsme se podrobně věnovali čtyřem společnostem, které nabízejí e-mailingové služby (newslettery, nové články e-mailem a další) nejen pro WordPress, nyní přišel čas na srovnání. Náš průzkum trhu v této oblasti marketingu zakončí tento článek, který vám pomůže zorientovat se v tom, která ze služeb je pro váš web nejvhodnější. Jedná se o služby MailPoet, Mailchimp, Ecomail a SmartEmailing.

E-mailingové služby - velké srovnání (MailPoet, Mailchimp, Ecomail, SmartEmailing)
MailPoet, Mailchimp, Ecomail a SmartEmailing

Emailing pro WordPress
Série o emailing službách nejen pro WordPress.

Varianta zdarma

Všichni víme, že kvalitní e-mailový marketing, resp. služby pro velké množství kontaktů musejí něco stát, zároveň ale mnozí z vás jistě očekávají nějaké nezávazné řešení na vyzkoušení, případně hledají pro své začátky verzi zcela bezplatnou.

Financování řeší každá z uvedených služeb jinak a všechny nabízejí variantu zdarma kromě SmartEmailingu, který si však můžete vyzkoušet se všemi nástroji ve 14denním testovacím módu. Největší rozsah databáze odběratelů v tomto směru nabízí Mailchimp – až 2000, následuje MailPoet – až 1000. Přes Ecomail můžete zdarma rozesílat newslettery jen 200 kontaktům.

Nejlevnější placená verze

Nejnižší placené verze stojí pár korun u všech porovnávaných služeb, jejich možnosti se však velmi liší. SmarEmailing např. nabízí jen jeden balíček a částky navyšuje pouze za počet odběratelů. Ecomail má balíčky dva a v nejnižší placené verzi můžete využívat pouze služby toho nižšího z nich, přesto se už dostanete na neomezený počet e-mailů až pro 500 odběratelů.

V Mailchimpu nabízejí balíčky celkem tři a v tom nejnižším se vám výrazně rozšíří maximální množství kontaktů, a to až na 50 000. Otevřou se vám také nové možnosti, jako je např. A/B testování. U MailPoetu se rovněž rozšíří velikost databáze, a to až na 1250 odběratelů a dostanete se k podrobnějším statistikám.

Kreditový systém

Alternativu k měsíčním platbám v podobě kreditového systému (částka se odvíjí od počtu rozeslaných e-mailů) nabízejí všechny služby kromě MailPoetu. Kreditový systém můžete využít zejména tehdy, když chcete využívat profi placené funkce a zároveň potřebujete zachovat nízké náklady.

WordPress ready e-mailing

Vzhledem k zaměření našeho webu jsme se velmi zajímali o integraci všech služeb do prostředí s redakčním systémem WordPress. V tomto ohledu nabízí nejvíce možností MailPoet, který je sám o sobě pluginem právě pro WordPress a na rozdíl od ostatních umožňuje integraci do komentářů.

Možnosti ostatních poskytovatelů jsou prakticky totožné a jejich formuláře lze vygenerovaným kódem vkládat do článků, stránek i widgetů zcela bez problémů, byť mírně odlišným způsobem. Integraci vyskakovacích (pop-up) oken s formulářem jsme vyzkoušeli rovněž (u MailPoetu a Mailchimpu k tomu potřebujete externí plugin).

Posílání nových článků emailem

Zajímalo nás přirozeně i rozesílání nových článků e-mailem pravidelným čtenářům. Tuto možnost nabízí MailPoet i Mailchimp. České služby Ecomail a SmartEmailing to v tuto chvíli neumožňují.

WooCommerce

Propojení s WooCommerce nabízejí všechny testované služby. Pro e-shopy je totiž e-mailový marketing zásadní, stejně jako jsou e-shopy důležitými zákazníky e-mailingových služeb.

Automatizace

Všechny služby nabízejí možnost rozesílání e-mailu s poděkováním za odběr. Další úrovně automatizace se však velmi liší. Pokud si nevystačíte pouze se základním rozesíláním pravidelných newletterů, můžete u některých služeb využít automatizace pomocí tzv. triggerů – pravidel, na jejichž základě se e-mailová kampaň odešle.

U Ecomailu a SmartEmailingu můžete jako trigger vybrat např. konkrétní datum a zasílat tak přání k svátku nebo k narozeninám. Další oblíbenou možností je e-mail odeslaný na základě prokliknutého odkazu v jiném newsletteru. Podobné možnosti nabízí i Mailchimp. MailPoet naopak nenabízí automatizaci pomocí triggerů vůbec.

E-mailingové služby – srovnání

Velmi záleží na tom, co od e-mailingu očekáváte, z toho následně vyplyne, která z e-mailingových služeb pro vás představuje tu nejlepší volbu. Naše články s podrobným testováním (free verzí) každé z nich najdete v těchto článcích (v závorce najdete odkaz na oficiální stránky):

Pokud jste autorem menšího projektu a vyžadujete pouze rozesílání nových článků e-mailem a případně jednou za čas nějakého newsletteru s různými informacemi, můžeme vám doporučit MailPoet. V případě větších projektů o těchto požadavcích (a mnoha dalších) spíše doporučujeme Mailchimp.

Pokud se poohlížíte po propracované možnosti e-mailového marketingu s ohledem na české prostředí (skloňování jmen, svátky), doporučujeme spíše české služby Ecomail nebo SmartEmailing.

Shrnutí

Níže v tabulce naleznete přehled základních funkcí jednotlivých služeb. Uvedené ceny a parametry služeb jsou platné k červenci 2020.

MailPoet MailchimpEcomailSmartEmailing
FinancováníVarianta zdarmaAnoAnoAnoNe
Nejlevnější placená varianta13 € / měs.8,89 € / měs.100 Kč / měs.160 Kč / měs.
Kreditový systém (alternativa k měsíčním platbám)NeAnoAnoAno
E-mailyPočet odběratelů ve free verzi / nejlevnějším placeném balíčku1000 / 12502000 / 50000200 / 500160
Počet seznamů (audiencí) ve free verzi / nejlevnějším placeném balíčkuNeomezeně*1 / 3Neomezeně*Neomezeně*
Max počet odeslaných emailů ve free verzi / nejlevnější placeném balíčkuNeomezeně10.000 / 50.0000200 / NeomezeněNeomezeně
WordPressIntegrace do widgetuAnoAnoAnoAno
Integrace do komentářůAnoNeNeNe
Integrace do článků/stránekAnoAnoAnoAno
Pop-up (vyskakovací okno) S externím pluginemS externím pluginemAnoAno
Integrace do WooCommerceAnoAnoAnoAno
WordPress pluginAnoAno (neoficiální)NeAno
AutomatizaceUvítací email po registraci AnoAnoAnoAno
Automatické odesílání nových článků emailemAnoAnoNeNe
Automatizace na základě triggeru (spouštěče)NeAnoAnoAno
A/B TestováníNeVe variantě Essentials a vyššíVe variantě Marketer+Ano
* Explicitně se neuvádí
E-mailingové služby – srovnání (MailPoet, Mailchimp, Ecomail, SmartEmailing)

Napsat komentář