Zajímavé moduly Divi III – záložka, osoba a sociální sítě

Dnes budeme pokračovat v představování prémiové šablony Divi a ukážeme vám další tři zajímavé moduly, kterými můžete snadno obzvláštnit svůj web bez použití pluginů nebo složitého nastavování. V předchozích dvou článcích jsme se věnovali kruhovému počítadlu, odpočítávání, posuvníku (poli s textem o více slidech), panelovému čítači (počítadlu), upoutávce a hledání. Dnes se zaměříme na modul záložka, osoba a sociální sítě.

Záložka

Jako první si ukážeme záložku. Modul se ve své funkci trochu podobá posuvníku s tím rozdílem, že jednotlivé krátké upoutávky nebo informace jsou schovány pod záložkami. Připodobnit ho tak můžeme také k upoutávce, kdy je možné jich takto zobrazit několik najednou.

Moduly šablony Divi - záložka

V záložce máte k dispozici vizuální editor, v němž tvoříte její obsah. Využít tedy můžete všechny běžné funkce tohoto nástroje (tučné písmo, zarovnání, tabulku, odkazy, seznamy,…). Obrázek jednoduše vybíráte z galerie (případně můžete samozřejmě i nahrát nový). Umíme si také představit, že by se tímto způsobem dalo zajímavě vyřešit i menu stránek. Další záložku přidáváte pomocí šedého kruhového tlačítka +.

V nastavení (horní menu Návrh) pak můžete upravit styly jednotlivých záložek, a to jak záhlaví záložky, tak její obsah.

Osoba

Dalším modulem, který se podobá upoutávce, je osoba. Modul slouží jako krátké představení autora webu nebo např. zaměstnanců prezentované společnosti, případně čistě jen uživatelské podpory.

Moduly šablony Divi - osoba

Stejně jako v předchozím modulu máte i zde k dispozici vizuální editor a navíc pole připravená pro vložení odkazů na sociální sítě. Ty se pak zobrazí jako ikonka pod textem. Obrázek upravujete v samostatné záložce Obrázek níže v menu Obsah.

Upravit můžete i pozadí textu a v nastavení zvolit barvu ikon sociálních sítí, nastavit obrázku rámeček nebo mu např. změnit barevné ladění. Na stejném místě můžete samozřejmě také nastavit barvu či velikost textu a další.

Pokud potřebujete nastavit větší odsazení textu od okrajů, chytněte vnitřní okraj celého modulu a roztáhněte dle potřeby. Pokud v tomto nastavení tápete, podívejte se na náš článek Šablona Divi – pozicování, vrstvení a velikost prvků a modulů, kde se tomu věnujeme.

Moduly šablony Divi - osoba

Sociální sítě

A u sociálních sítí se ještě zastavíme a představíme si i stejnojmenný modul.

Moduly šablony Divi - sociální sítě

Modul nabízí řadu nejznámějších sociálních sítí a jejich ikon, kterými můžete jednoduše své čtenáře a návštěvníky přilákat také na své sociální sítě. Nechybí ani ikona RSS.

V nastavení pak můžete každou ikonu ještě upravit, a to vč. jejich barvy a velikosti. Zvolit můžete i rámeček jednotlivých ikon. V nastavení celého modulu pak můžete vybrat zarovnání, velikost všech ikon najednou a další.

Napsat komentář