Zajímavé moduly Divi – posuvník, počítadlo, odpočítávání

To základní z nastavení šablony Divi už jsme si v minulých článcích popsali, pojďme si dnes ukázat první tři zajímavé moduly, které v ní najdete. Díky mnoha integrovaným funkcím v modulech si ušetříte práci s hledáním a instalací hned několika pluginů.

Posuvník (obsah ve slidech)

Prvním modulem, který si ukážeme, je posuvník. Nenechte se zmást názvem, nejedná se o ovládací prvek grafického uživatelského prostředí (scrollbar), ale o pole s obsahem o více slidech, mezi nimiž se dá přepínat. Tento modul najde využití jak v designu webu jako takovém (např. dlouhodobě aktuální novinky na úvodní stránce), tak při tvorbě zajímavě strukturovaného příspěvku.

Posuvník obsahuje v základu dva slidy, další přidáte jednoduše pomocí kulatého tlačítka + v nastavení prvku. Velikost celého prvku se bude řídit tím největším.

Obsah jednotlivých slidů pak tvoříte přímo v nich nebo v jejich nastavení (první ikonka u jejich seznamu). Můžete si zvolit pozadí (každý slide může mít jiné), vkládat obrázky i videa a samozřejmě upravovat i text, nadpis a tlačítko odkazu. Posuvník může mít ovládací prvky zobrazené jako postranní šipky, body ve spodní části nebo i obojí najednou.

Kruhové počítadlo

Jako další si ukážeme kruhové počítadlo. Zobrazit v něm můžete konkrétní číslo i procenta, můžete do něj vložit odkaz a změnit mu pozadí.

Kombinací s menším obrázkem zvoleným na pozadí můžete docílit dalšího zajímavého obohacení vašeho vzhledu. Jinak můžete zvolit standardní jednobarevné pozadí nebo barevný přechod (tvorbě a nastavení pozadí jsme se podrobně věnovali v článku Jak nastavit pozadí sekce, řádku a modulu a celé stránky v šabloně Divi).

Odpočítávadlo

Jako poslední si dnes představíme odpočítávadlo. Odpočítávání patří k oblíbeným prvkům na webu, využití najde zejména tehdy, když chystáte něco nového a chcete návštěvníky nalákat, aby tuto změnu nebo novinku jiného charakteru sledovali s vámi.

U odpočítávadla vybíráte konkrétní den, do kterého se má odpočítávat, a konkrétní čas upřesňujete posuvníkem s hodinami a minutami. I tomuto modulu můžete nastavit pozadí a odkaz.

Napsat komentář