Zajímavé moduly Divi II. – panelové čítače, upoutávka a hledání

Tento článek naváže na předchozí a představí vám další tři zajímavé moduly šablony Divi. Minule jsme se věnovali kruhovému počítadlu, odpočítávání a posuvníku (poli s textem o více slidech), dnes se podíváme na panelový čítač (počítadlo), upoutávku a hledání (vyhledávací pole).

Panelové čítače

V minulém článku jsme vám představili kruhové počítadlo, Divi ale nabízí ještě další typ, a sice počítadlo panelové.

Zobrazit v něm můžete konkrétní číslo i procenta, můžete do něj vložit odkaz a změnit mu pozadí, a to včetně obrázku (tvorbě a nastavení pozadí jsme se podrobně věnovali v článku Jak nastavit pozadí sekce, řádku a modulu a celé stránky v šabloně Divi).

Počítadel pod sebe můžete jednoduše vložit více pomocí kulatého tlačítka +.

Divi - panelové čítače (počítadlo)

Upoutávka

Jako další modul vám představíme upoutávku. Prakticky se jedná o prvek s obrázkem a textem, pro který najdete mnohé využití. Zejména však poslouží jako rychlý odkaz na konkrétní článek, a to jak na úvodní či jiné stránce, tak i v samotných příspěvcích.

Divi - modul upoutávka

Text upoutávky tvoříte v klasickém vizuálním editoru, můžete tedy využít všechny běžné funkce tohoto nástroje (tučné písmo, zarovnání, tabulku, odkazy, seznamy,…). Obrázek jednoduše vybíráte z galerie (případně můžete samozřejmě i nahrát nový). Pod stejnou položkou menu také můžete místo vlastního obrázku zvolit jednu z připravených ikon.

Odkazovat můžete jak v textu, tak i pomocí položky v menu Odkaz. Tam nastavujete buď odkaz pro obrázek + nadpis, nebo rovnou pro celý modul.

Divi modul - upoutávka

I tomuto modulu můžete samozřejmě nastavit libovolné pozadí.

Divi modul - upoutávka

Hledání

Modul hledávání se na první pohled nijak neliší od běžných vyhledávacích polí, jak je známe napříč internetovými stránkami. Od doby, kdy do redakčního systému WordPress přibyl nový blokový editor (psali jsme o něm zde), si můžete toto pole přidat prakticky kamkoli a nemusíte spoléhat jen na místa pro widgety.

Divi modul - hledání

Modul hledání v šabloně Divi toho umožňuje ještě o něco více. V nastavení můžete z výsledků vyhledávání vyloučit stránky, příspěvky a případně i obojí, což se v jistých specifických případech může hodit. Vyloučit můžete i jednotlivé kategorie a umožnit tak návštěvníkům, aby vyhledávali jen na konkrétních místech.

I zde můžete nastavit libovolné pozadí samotnému vyhledávacímu poli a také můžete nastavit libovolný placeholder (zástupný text, který po kliknutí do pole zmizí).

Napsat komentář