Tvorba (úvodní) stránky pomocí Divi builderu

V tomto článku vám ukážeme, jak probíhá tvorba stránky nebo příspěvku pomocí builderu šablony Divi. Tuto možnost využijete zejména pro úvodní stránku, ale je samozřejmě možné stavět pomocí tohoto nástroje i jiné obsahové části webu.

Pokud vám tedy k tvorbě jakékoli stránky či příspěvku nestačí ani klasický, ani nový blokový editor, můžete využít Divi builder. Je to velmi snadné.

1) Nová stránka

Vytvořte novou stránku (menu Stránky > Vytvořit stránku). Oproti běžném prostředí redakčního systému WordPress se vám zobrazí možnost vytvořit rozložení stránky pomocí nástroje Divi.

Divi builder - tvorba stránky
Úprava stránky nebo příspěvku pomocí Divi builderu

2) Divi builder

Pokud zvolíte Divi nástroj, otevře se vám náhled přímo na webu s vaším aktuálním motivem. V tuto chvíli tvoříte stránku obdobným způsobem jako celý motiv vč. načtení motivů z knihovny. Můžete zvolit libovolné rozvržení i libovolné moduly.

Pokud tápete, podívejte se na náš předchozí příspěvek o vrstvení modulů. Přehled jednotlivých modulů a jejich možností chystáme.

3) Uložení, publikování

Po dokončení úprav stránku uložte pomocí tlačítka v pravém dolním rohu (nezobrazuje-li se, klikněte nejprve na fialovou ikonku se třemi tečkami dole uprostřed, je vidět na obrázku výše). Pokud jste takto vytvořili kompletní stránku včetně názvu a dalších atributů, můžete ji i rovnou publikovat.

Divi builder - uložení
Divi builder – uložení rozdělané práce a publikování

4) Následné úpravy (např. změna názvu, náhledový obrázek, změna obsahu apod.)

Pokud potřebujete některé informace doladit, po uložení klikněte na tlačítko Upravit příspěvek v horní administrační liště. Vrátíte se tak do úpravy stránky v běžném prostřední redakčního systému s tím, že místo obsahuje se tam objeví ikona Divi s popiskem Toto rozložení je postaveno s Divi. Název článku, plánování publikování, náhledový obrázek, nadřazenou stránku atd. nastavujete v běžném redakčním prostředí. Úpravy obsahu provádíte opět přes Divi builder.

Stránku můžete upravit jak přes administraci, tak přes náhled na webu. V horní administrační liště naleznete odkaz jak na úpravu obsahu sestaveného s Divi, tak na úpravu stránky jako takové.

5) Nastavení stránky jako úvodní

Chcete-li vytvořenou stránku nastavit jako úvodní, tedy stránku, kterou uvidí návštěvníci po příchodu na vaší doménu, můžete tak učinit přes menu Vzhled > Přizpůsobit v administraci nebo přes horní menu na náhledu webu Název webu > Úprava šablony.

V části Nastavení úvodní stránky zvolte statickou stránku a vyberte v menu tu, kterou jste právě vytvořili.

Napsat komentář