Divi – nejlepší WordPress šablona pro rok 2022

V minulém roce jsme se intenzivně věnovali prémiové šabloně Divi, kterou považujeme za nejlepší šablonu pro WordPress i pro rok 2022 (nebo přinejmenším za jednu z nejlepších). Pochází z dílny Elegant Themes a mnoho běžných uživatelů i profesionálních designerů se shoduje na tom, že poté, co ji vyzkoušeli, by jinou šablonu už ani nechtěli. V čem je Divi tak výjimečná? Připomeňme si to v několika bodech.

Profesionální design webu i bez složitého kódování

Bojíte se, že sami bez let zkušeností s webdesignem nedokážete vytvořit vlastní web podle svých představ? S Divi se bát nemusíte. Abyste docílili webu srovnatelného s profesionálními projekty, nemusíte z HTML, CSS, PHP a dalších jazyků znát vůbec nic. A přesto neutratíte tisíce až desetitisíce za práci někoho jiného.

Visual Builder šablony Divi funguje na principu WYSIWYG, což je zkratka anglického What you see is what you get, tedy česky Co vidíš, to dostaneš. V praxi to znamená, že všechny úpravy vzhledu provádíte přímo v náhledu webu a rovnou tak vidíte i výsledek. Jakékoli pozicování se najednou zdá být hračkou, pokročilé funkce si jednoduše vložíte formou modulu.

Nutno samozřejmě říci, že ač je ovládání šablony Divi intuitivní, chvíli trvá, že do něj proniknete. Právě z tohoto důvodu jsme pro vás nedávno připravili sérii článků, která vám s tím pomůže. Tady jsou některé z nich:

Oficiální podpora i fanouškovská základna

A co když přímo v Divi potřebujete udělat něco, co se bez znalosti CSS přece jenom neobejde? Okolo šablony funguje široká komunita, která zveřejňuje kódy všeho možného. Najděte si někoho, kdo vám s úpravou CSS pomůže.

Existují také balíčky s předpřipraveným rozvržením (motivy), které si můžete stáhnout a začít svůj design stavět na nich. Stejně tak se můžete inspirovat množstvím videí, která se šabloně věnují. A v neposlední řadě nemůžeme opomenout oficiální technickou podporu, kterou máte koupí členství v Elegant Themes k dispozici 24/7 (jak předplatné funguje, jsme vám popsali v článku Jak koupit a instalovat šablonu z Elegant Themes).

Bezpečný a responzivní web automaticky

Samozřejmostí šablony Divi je také bezpečenost a responzivita designu. Máte tak jistotu, že vámi vytvořený vzhled bude dobře vypadat nejen na různých rozlišeních v počítači, ale i na běžných mobilních zařízeních. Přesto si raději průběžně kontrolujte, zda je vámi budovaná stránka použitelná i na mobilu. Použít k tomu můžete například tento nástroj a své aktuální nastavení můžete kontrolovat i přímo v Divi Builderu.

Šablona Divi pro WordPress - responzivní vzhled automaticky

Tvorba stránek i článků pohledem návštěvníka

Visual Builder můžete v Divi použít nejen k tvorbě designu jako takového, ale také k editování stránek a blogových příspěvků. Získáte tak nepřeberné množství originálních prvků, které můžete pro své účely využít, odlišit se tak od konkurence a ozvláštnit prohlížení webu svým návštěvníkům či zákazníkům.

Výpis článků (blog) v šabloně Divi

Je Divi nejlepší šablona pro WordPress?

Divi je bezpochyby mocný nástroj a my se nemůžeme zbavit dojmu, že si svou pozici skvělé šablony pro WordPress ještě pár let udrží. Výše jsme uvedli odkazy na nastavení webu skrze tuto šablonu a pro úplnost ještě dodáváme seznam našich oblíbených modulů, jimž jsme se též věnovali.

A pro úplnost se ještě můžete podívat na náš návod, jak pro Divi vytvořit odvozenou šablonu (child theme).

2 komentáře u „Divi – nejlepší WordPress šablona pro rok 2022“

  1. Ahoj, aby byl přehled úplný, bylo by dobré zmínit se třeba o rychlosti šablony. A pak mě docela zarazila jedna z vět..
    „A co když přímo v Divi potřebujete udělat něco, co se bez znalosti CSS přece jenom neobejde? Okolo šablony funguje široká komunita, která zveřejňuje kódy všeho možného. Stačí si jej najít, zkopírovat a použít, rozumět mu vůbec nemusíte.“ To mě fakt děsí, protože pak to po někom opravovat je fakt umění, zvláště když vám řekne něco ve smyslu „Já nevím, sem to vložil a celé se to nějak sesunulo a už se to neukazuje…“.
    Pardon, ale tohle by fakt v článku být nemělo.

    Odpovědět

Napsat komentář