Nejlepší WordPress page builder pro rok 2023

Představme si nejlepší WordPress page builder pro rok 2023, v tomto článku najdete podrobné srovnání devíti page builderů, které vám mohou značně usnadnit tvorbu webových stránek.

Jak jistě víte, redakční systém WordPress nabízí nespočet motivů, které vám umožní zprovoznit webové stránky velice rychle. Veškerý design a funkce ale bývají pevně spjaté s konkrétní šablonou, jednoduché úpravy v grafickém rozhraní jsou omezení a vlastní větší zásahy vyžadují určité zkušenosti s kódováním (HTML, CSS, PHP a další). Existuje ale řešení, a to právě page buildery, které umožňují tvorbu webu pod WordPress bez omezení, jimiž jsou limitovány klasické šablony.

Ty nejlepší page buildery mají mnoho společných rysů, takže najít ten správný nemusí být úplně snadné. Tento příspěvek si dává za cíl jejich porovnání a nalezení rozdílů mezi nimi. Budeme se zabývat hlavními funkcemi, použitelnosti a ovladatelností, kompatibilitou, cenou a dalšími parametry.

Co je to vlastně page builder ve WordPress

Page buildery jsou komplexní šablony a pluginy, které umožňují vytváření webových stránek pod redakčním systémem WordPress pomocí vizuálního rozhraní metodou drag-and-drop, aniž by vyžadovaly znalosti kódování.

Při navrhování designu stránek navíc nemusíte neustále přecházet z editoru na náhled webu a zpět ani neustále obnovovat prohlížeč. Své webové stránky můžete navrhovat v reálném čase tak, jak se zobrazí návštěvníkům. Některé page buildery dokonce umožňují vytvoření globálního záhlaví, zápatí nebo samostatných šablon.

Navrhování designu bez nutnosti kódování je velmi uživatelsky přívětivé a značně to začátečníkům usnadňuje a urychluje práci.

Výhody používání nástroje pro tvorbu stránek

Zde jsou některé z hlavních výhod page builderů:

  • úspora času – uživatelé mohou vytvářet vlastní návrhy stránek mnohem rychleji;
  • zjednodušený proces tvorby webových stránek – dokonce i uživatelé, kteří nejsou technicky zdatní, mohou vytvářet profesionální webové stránky, které vypadají skvěle a jsou plně funkční, aniž by museli znát HTML, PHP, CSS a další jazyky;
  • snazší a lepší přizpůsobení – umožňuje uživatelům větší kontrolu nad designem a funkčností webových stránek; není třeba přidávat vlastní CSS, abyste vytvořili jedinečný design;
  • předpřipravené návrhy – většina builderů obsahuje knihovnu přichystaných rozvržení stránek a prvků designu, které lze bez omezení použít k vytvoření úžasných stránek bez nutnosti najímat designéra;
  • marketingové nástroje – většina builderů obsahuje e-mailové opt-in formuláře, vyskakovací okna, sdílení na sociálních sítích, a/b testování, analytické a další marketingové nástroje.

A co nevýhody?

Ptáte se, zda mají buildery i své nevýhody? Jistě, jako ostatně všechna jiná řešení, mají kromě výhod i pár nevýhod. Prostředí s množstvím funkcí a prostředků pro tvorbu může mít negativní dopad na rychlost a výkon webu, což si vyžádá nějakou práci navíc. Zahlceni však mohou být i samotní uživatelé, orientace v neznámém prostředí zabere nějaký čas. Buildery také něco stojí, málokterý nabízí bezplatnou alespoň základní verzi.

Tato drobná negativa ale většinou rychle převáží výhody.

Nejlepší page buildery pro WordPress

Jakmile začnete hledat mezi page buildery ten nejlepší, zjistíte, že nabízejí podobné hlavní funkce. Co je odlišuje, je především kvalita a množství funkcí v poměru k ceně.

Nejlepší buildery pro WordPress jsou:

Projděme si teď jejich funkce a ceny.

Divi

Šablona Divi a proč do ní investovat

První na řadě je Divi z dílny Elegant Themes, výkonné řešení pro vizuální tvorbu webových stránek. Divi přidává do WordPress intuitivní nástroj pro tvorbu stránek metodou drag-and-drop, který uživatelům umožňuje rychle vytvářet stránky v reálném čase s opravdovým WYSIWYG přístupem (zkratka anglického what you see is what you get, česky: co vidíš, to dostaneš) bez nutnosti kódování.

Tým Elegant Themes každý týden vydává nové rozvržení (v současné době jich má na kontě přes 2000) a také existuje více než 300 připravených balíčků webových stránek, díky nimž uživatelé získají kompletní rozvržení webových stránek. Pro samotnou tvorbu můžete použít více než 200 různých prvků (tzv. modulů) od práce s textem, přes filtrovatelné galerie, formuláře, až po práci s WooCommerce.

Každý prvek lze dle vlastních představ přizpůsobit, a to např. včetně responzivního designu, transformačních efektů, režimů prolnutí, barevných přechodů na pozadí, animací, podmínek zobrazení, dynamického obsahu apod.

Divi podporuje desítky oblíbených pluginů WordPress (členství, formuláře, události, e-mailový marketing a další) a integruje je do svých funkcí. Navíc můžete optimalizaci pro vyhledávače (SEO) provádět vizuálně v reálném čase díky nástroji RankMath.

Builder Divi vám dává úplnou kontrolu nad designem celého webu, a to doslova od a do zet. Můžete vytvořit globální záhlaví i zápatí a šablony pro příspěvky na blogu, stránky archivu, stránky WooCommerce a další.

Divi nabízí pouze placené členství, a to buď za 89 dolarů ročně nebo 249 dolarů doživotně, v obou případech bez skrytých poplatků nebo nutnosti upgradů. Členstvím získáte nejen Divi builder (šablonu a plugin), ale také další prémiové pluginy včetně pluginu Bloom (pro e-mailové opt-in popupy a generování leadů) a Monarch (pro sdílení sociálních médií na celém webu).

Klíčové funkce Divi:

  • jednoduchý a intuitivní vizuální builder s funkcí drag-and-drop,
  • více než 200 prvků designu – modulů pro přidávání obsahu,
  • více než 2 000 předpřipravených rozvržení,
  • více než 300 kompletních balíčků webových stránek připravených k použití i k vlastním úpravám,
  • více než 20 modulů WooCommerce,
  • neomezené používání na více webových stránkách,
  • kompatibilita s velkým množstvím pluginů a služeb třetích stran,
  • správa vlastních návrhů prostřednictvím Divi Library nebo Divi Cloud,
  • import a export balíčků šablon Theme Builder jako podřízených motivů,
  • přístup k aplikacím Extra, Bloom a Monarch v rámci členství,
  • týmová spolupráce a správa uživatelských rolí pomocí Divi Teams,
  • rostoucí komunita vývojářů třetích stran (Elegant Themes Marketplace),
  • spolehliví, s Divi kompatibilní, partneři pro hosting (Divi Hosting pro WordPress).

Nástroj pro tvorbu motivů Divi

Vytvořte si libovolný počet šablon pomocí nástroje Theme Builder a použijte je kdekoli, dokonce můžete importovat, exportovat a ukládat celé sady šablon do svého Divi cloudu a používat je jako podřízené motivy pro další projekty. Mnoho šablon zdarma je k dispozici také na oficiální blogu Elegant Themes.

Pro koho se nejvíc hodí

Divi je nejlepší řešení pro agentury, malé firmy, freelancery nebo majitele internetových obchodů, kteří potřebují spoustu návrhů designu za přijatelnou cenu.

Divi má vše, co potřebujete k vytváření úžasných webových stránek, prodeji produktů a rozvoji svého podnikání. A nebudete omezováni licenčními poplatky ani dalšími náklady, které přicházejí s doplňky a upgrady.

Kolik stojí

Cena Divi čini 89 dolarů ročně nebo 249 dolarů doživotně.

U Divi neexistuje žádná bezplatná verze. Pokud hledáte spíše bezplatné řešení a ani nepotřebujete komplexní nástroj pro tvorbu webu v takovém rozsahu, jaký Divi nabízí, podívejte se spíše na Beaver Builder nebo Elementor.


Beaver Builder

Beaver Builder

Beaver Builder je oblíbený a všestranný plugin pro tvorbu stránek dostupný v oficiálním WordPress repozitáři. Možná není tak pokročilý jako jiné page buildery, ale je to skvělý nástroj pro tvorbu stránek pro začátečníky, kteří hledají přehledný vizuální nástroj se všemi základními funkcemi. Zaměřuje se na jednoduchost a jeho drag-and-drop editor se soustředí na základní prvky návrhu bez kódu. A funguje téměř s každou šablonou WordPress.

Lite verze Beaver Builder je zdarma a nabízí několik základních funkcí, které vás seznámí s page builderem. Abyste ale poznali skutečnou hodnotu tohoto pluginu, budete si muset pořídit placenou verzi.

V rámci standard plánu získáte více než 30 pokročilých modulů, které můžete použít k tvorbě webu. Patří mezi ně skupiny ikon, mapy, kontaktní formuláře a další. Navíc získáte přístup k předpřipraveným šablonám, které vám pomohou nastartovat váš design, i když jich není tolik jako u jiných builderů v tomto seznamu. K standard plánu získáte také přístup k doplňku Beaver Themer. Ten vám poskytne pokročilé možnosti úprav webu např. pro archivy blogů, vlastní typy příspěvků, WooCommerce a další.

Beaver Builder spolupracuje s několika vyhlášenými a populárními pluginy a WordPress šablonami včetně WooCommerce.

Obecně můžeme základní verzi označit za dobrý page builder, ale pro přesvědčivé výsledky přece jenom doporučujeme upgrade na placenou verzi.

Klíčové funkce Beaver Builder:

  • uživatelsky přívětivé rozhraní drag-and-drop pro snadný návrh webových stránek,
  • více než 30 modulů,
  • více než 25 šablon vstupní stránky,
  • více než 40 šablon obsahu,
  • integrace s formuláři Gravity Forms a Ninja Forms,
  • integrace s LifterLMS, LearnDash, MemberPress,
  • cloudové úložiště s nástrojem Assistant Pro,
  • plugin pro tvorbu motivů,
  • historie revizí.

Pro koho se nejvíc hodí

Page Builder je nejlepší pro ty, kteří hledají lehký nástroj pro tvorbu stránek, který se snadno používá a funguje s různými WordPress šablonami a pluginy. Skvěle se hodí pro weby s členskými sekcemi a vlastními typy příspěvků.

Pokud však hledáte více nástrojů nebo předloh, poohlédněte se spíše po Divi nebo Elementor.

Kolik stojí

Základní verze je zdarma, cena placené verze začíná na 99 dolarech ročně.


Elementor Page Builder

Elementor Builder

Page Builder Elementor je oblíbený bezplatný plugin pro WordPress, který využívají miliony uživatelů tohoto redakčního systému. Má snadno ovladatelné uživatelské rozhraní typu drag-and-drop, které umožňuje snadné vytváření vlastního rozvržení stránek bez nutnosti kódování. Uživatelé si při vytváření mohou vybrat z mnoha designových prvků a podobně jako Divi a Beaver Builder poskytuje Elementor náhled stránky v reálném čase během vytváření.

Bezplatná verze obsahuje přístup k základním widgetům a předpřipraveným šablonám. Placená verze však poskytuje více než 300 šablon a úžasné profesionální widgety, s nimiž můžete vytvořit výkonné a atraktivní stránky.

Doplněk Elementor Theme Builder umožňuje kompletní tvorbu webových stránek včetně vlastního záhlaví, zápatí, archivů a stránek WooCommerce. Můžete také použít více než 100 kompletních sad webových stránek založených na vlastní šabloně Hello Theme a vytvořit si tak celý vlastní web.

Elementor dobře spolupracuje se známými pluginy, jako jsou Wordfence, Smush, Yoast a WooCommerce. S více než 20 widgety WooCommerce vám Elementor dává možnost vytvářet stránky elektronického obchodu podle vašich představ.

Pokud jde o ceny, bezplatná verze Elementoru je ve srovnání s verzí Pro poměrně omezená. Základní balíček Elementor Pro obsahuje všechny funkce za 59 dolarů ročně pro jednu webovou stránku. Cena tak může rychle naskákat, pokud chcete vytvořit více webů.

Elementor nedávno rozšířil své produkty o hostované řešení pro tvorbu webových stránek typu „vše v jednom“ (jako Squarespace nebo Webflow). To je vynikající pro ty, kteří chtějí vše spravovat na jednom místě.

Klíčové funkce pro Elementor:

  • snadná tvorba webové stránky pomocí vizuálního nástroje pouhým přetažením myší,
  • více než 100 designových widgetů pro tvorbu stránek,
  • více než 300 předpřipravených šablon,
  • sdílené komentáře a poznámky pro další spolupracovníky,
  • globální nastavení designu pro celý web,
  • výkonný nástroj pro tvorbu vyskakovacích oken,
  • bezproblémová integrace s WooCommerce,
  • možnosti dynamického obsahu,
  • možnosti mobilního responzivního designu,
  • velký výběr předpřipravených šablon a bloků,
  • přístup ke spoustě doplňků třetích stran.

Knihovna motivů Elementor

Nástroj pro tvorbu motivů Elementor umožňuje přizpůsobit každou část webu včetně záhlaví, zápatí, šablon stránek, šablon příspěvků, šablon archivů a šablon WooCommerce, aniž byste museli kódovat. Uživatelé mohou podle potřeby přidávat nové části webu, upravovat stávající nebo je odstraňovat.

Pro koho se nejvíc hodí

Elementor se hodí pro ty, kteří chtějí dobře fungující page builder na vyzkoušení před zakoupením, a to s funkcemi, které můžete spatřit v placených verzích. Využijí ho malé projekty v podobě osobních stránek i rozsáhlé projekty velkých agentur. Ačkoli nemá tak rozsáhlou knihovnu zdrojů jako Divi, tvoří mu důstojného konkurenta. Nákladnější placená verze se ale nevyplatí v případě využití na více webech najednou.

Kolik stojí

Základní verze je zdarma, Pro verze začíná na 59 dolarech ročně.


Oxygen

Oxygen Builder

Oxygen page builder patří k nejpokročilejším drag-and-drop WordPress page builderům na trhu. Zaměřuje se na výkon, optimalizaci kódu a responzivitu, což jej odlišuje od ostatních, a jako jeden z mála umí vytvářet a upravovat bloky Gutenberg editoru.

Stejně jako jiné page buildery v tomto článku nabízí Oxygen vizuální editování stránek v reálném čase pomocí předem připravených prvků a má výkonné funkce návrhu a možnosti rozšíření, které z něj dělají jeden z nejlepších page builderů pro WordPress. Uživatelské rozhraní možná není tak snadné pro začátečníky, ale vývojářům usnadňuje tvorbu jedinečných designů a funkcí.

V porovnání s jinými buildery není knihovna Oxygen tak bohatá. Sady návrhů Oxygen jsou však dobře uspořádané pro přidávání záhlaví, zápatí a dalších sekcí, nechybí ani responzivní kontrola nad tím vším. Krom toho můžeme vyzdvihnout zejména tvorbu responzivního záhlaví pomocí předem připravených šablon.

Oxygen má více než 20 vysoce konfigurovatelných prvků WooCommerce pro budování obchodů ve WordPress. Dobře také spolupracuje s pluginy, jako jsou EDD a MemberPress. Nemá však vestavěné marketingové funkce ani integraci jako ostatní zde zmíněné page buildery.

I když je jeho cena vyšší než u ostatních, všechny plány jsou dodávány s doživotním přístupem ke službě Oxygen.

Klíčové funkce Oxygen:

  • generování zjednodušeného kódu pro lepší výkon a rychlost,
  • Flexbox a CSS Grid pro responzivní návrhy,
  • kompletní kontrola nad responzivním designem pro mobilní zařízení,
  • omezovač velikosti písma Google,
  • prvky WooCommerces s globálním stylováním,
  • komplexní řízení přístupu pro klienty,
  • nástroj Gutenberg Block Builder (balíček Ultimate),
  • prvky pro přidávání flipboxů, mega menu, obsahů a dalších prvků (balíček Ultimate),
  • globální animace a animace rolování a vstupů na úrovni stránek.

Kód Elementor vs. Oxygen

Oxygen generuje čistý a přehledný kód bez zbytečností. Výsledkem je rychlé načítání stránek a vysoké skóre v testech Google PageSpeed a Lighthouse. Načítá pouze skripty a styly nezbytné pro váš design, což pomáhá optimalizovat výkon webových stránek. S nástrojem Oxygen mohou uživatelé vytvářet vizuálně působivé a vysoce optimalizované webové stránky.

Pro koho se nejvíc hodí

Oxygen je ideální řešení pro designéry nebo vývojáře, kteří si cení výkonu a chtějí mít nad svými webovými stránkami WordPress co největší kontrolu. Možnost používat a upravovat bloky Gutenberg jej odlišuje od ostatních builderů. Má výkonné funkce, ale klade větší nároky na učení. Nemá tolik připravených prvků a zdrojů, ale je vysoce přizpůsobitelný a postavený na výkonu.

Kolik stojí

Ceny začínají na 129 dolarech za doživotní verzi.


SeedProd

SeedProd Builder

SeedProd je bezplatný plugin pro WordPress s více než milionem uživatelů. Stejně jako ostatní buildery nabízí živé úpravy přetažením myší pro vytváření různých typů stránek nebo celých témat. Je to také jeden z nejlepších pluginů pro vstupní stránky WordPress.

Uživatelské rozhraní nástroje Builder je srovnatelné s nástrojem Elementor a usnadňuje vytváření obsahu pomocí dostupných prvků návrhu (nebo bloků). Pro verze nabízí více než 80 připravených bloků, verze zdarma jich nabízí přirozeně méně, přesto najdete pro zobrazení statického nebo dynamického obsahu téměř vše, co potřebujete.

SeedProd má mnoho předpřipravených šablon vstupních stránek, i když jich není tolik jako např. u Divi. Poskytuje šikovné nástroje pro tvorbu vstupních a údržbových stránek a nabízí také marketingové nástroje (třeba e-mailové opt-iny) pro vsutpní stránky. Pro přístup k více než 150 šablonám stránek a plným funkcím ale musíte přejít na placené verze Plus nebo Pro.

Stejně jako ostatní buildery se SeedProd spolupracuje s populárními poskytovateli e-mailového marketingu a nejvyšší verzi také poskytuje nativní bloky WooCommerce pro tvorbu stránek.

Ačkoli je SeedProd zpočátku cenově dostupnější než ostatní buildery v tomto článku, může vás nakonec vyjít podstatně dráž, pokud budete chtít přístup ke všem šablonám, nástrojům pro tvorbu motivů nebo podpoře WooCommerce.

Klíčové funkce SeedProd:

  • jednoduchý a intuitivní vizuální drag-and-drop builder,
  • více než 150 šablon vstupních stránek,
  • více než 90 bloků pro zobrazení statického a dynamického obsahu,
  • více než 45 animací na upoutání pozornosti,
  • více než 20 nativních bloků WooCommerce,
  • vestavěné marketingové nástroje,
  • mapování domén (tvorba vstupních stránek a jejich směrování na jiné domény),
  • kopírování sekcí z jedné stránky nebo části webu na jinou s automatickým importem všech doprovodných mediálních souborů,
  • vestavěné režimy údržby.

Pro koho se nejvíc hodí

SeedProd je nejlepší pro ty, kteří chtějí cenově dostupný nástroj pro tvorbu vstupních stránek pro generování kontaktů. Pokud chcete pomocí nástroje pro tvorbu stránek vytvářet celé webové stránky, SeedProd tuto práci zvládne, ale v našem seznamu najdete lepší a cenově dostupnější možnosti.

Kolik stojí

Základní verze je zdarma, ceny placených variant se pohybují od 79 dolarů ročně.


Visual Composer

Visual Composer je bezplatný builder plugin pro WordPress s několika výjimečnými funkcemi. Stejně jako většina builderů má rozhraní drag-and-drop pro snadnou vizuální tvorbu. Bezplatná verze má omezené prvky návrhu, možnosti a předpřipravené šablony. Prémiová verze však odemyká více než 500 prvků a šablon.

Visual Composer nabízí prvky obsahu ke stažení, šablony, bloky, doplňky, záhlaví i zápatí. Přímo z knihovny si můžete dokonce bez omezení vzít bezplatné stock obrázky a animované GIFy.

S prémiovou verzí získáte nástroj pro tvorbu motivů a funkci dynamického obsahu pro globální úpravy celého webu. Nechybí ani nástroj pro tvorbu vyskakovacích oken, který umožňuje navrhnout libovolné vyskakovací okno se spouštěči a animacemi. Builder má také vestavěnou funkci Insights pro užitečné tipy pro on-page SEO (platí i pro verzi zdarma).

Díky galerii doplňků je integrace s oblíbenými pluginy WordPressu a službami třetích stran otázkou několika kliknutí. Majitelé internetových obchodů využijí dostupné šablony WooCommerce a obsahové prvky pro vytváření vlastních stránek a šablon.

Co se týče cen, všechny prémiové balíčky (od 49 USD/rok pro 1 web) obsahují stejné množství funkcí. Připlatíte si v závislosti na počtu webových stránek, které potřebujete.

Klíčové funkce Visual Composer:

  • intuitivní vizuální editor s možností přetahování,
  • více než 200 profesionálních předpřipravených šablon,
  • více než 300 obsahových prvků s pokročilými možnostmi návrhu,
  • možnosti responzivního designu,
  • vestavěná optimalizace pro vyhledávače (SEO),
  • nástroj Theme Builder pro vytváření celých webových stránek,
  • návrh stránek WooCommerce pomocí přizpůsobitelných bloků a šablon,
  • rozsáhlá knihovna doplňků a prostředků,
  • integrace třetích stran se základními pluginy pro formuláře, sociální sítě a média,
  • integrace s několika knihovnami písem a ikon (včetně vektorových).

Visual Composer SEO Insightsg

Funkce Insights je příjemným bonusem, který ve většině ostatních builderů nenajdete. Nabízí tipy pro optimalizaci stránek pro vyhledávače v reálném čase. Funguje podobně jako SEO pluginy Yoast nebo RankMath, i když není tak výkonný.

Pro koho se hodí

Visual Composer je nejlepší pro malé firmy, blogery nebo začátečníky, kteří hledají výkonný vizuální builder se všemi náležitostmi za nižší cenu. Funkce a prostředky pro návrh nejsou tak rozsáhlé jako u jiných, robustnějších builderů, může však být skvělým řešením typu „vše v jednom“.

Kolik stojí

Existuje varianta zdarma, placené verze začínají na 49 dolarech ročně pro 1 stránku (nebo 149 dolarech doživotně).


Thrive Architect

Thrive Architect je nástroj pro tvorbu stránek, jeden z mnoha nástrojů sady Thrive Suite nabízených společností TriveThemes. Nástroj pro tvorbu stránek obsahuje všechny funkce, které máme u builderů rádi, včetně rozhraní pro přetahování, rozsáhlých prvků pro návrh a obsah a předpřipravených šablon vstupních stránek.

Svým zaměřením na marketing a generování leadů se Thrive Architect odlišuje od ostatních. Obsahuje více než 400 úžasných šablon zaměřených na konverze, které můžete použít k vytváření obsahu a generování potenciálních zákazníků. Šablonu můžete načíst a vybrat si celé barevné schéma stránky pomocí několika kliknutí.

Také prvky návrhu jsou založeny na konverzích, včetně časovačů, odpočítávání, referencí, tlačítek a formulářů pro generování leadů. Formuláře počítají s oblíbenými poskytovateli e-mailového marketingu.

Klíčové funkce Thrive Architect:

  • více než 400 šablon zaměřených na konverze,
  • marketingově zaměřené prvky (cenové tabulky, odpočítávání, posudky),
  • prvky pro generování kontaktů (opt-in formuláře, vyskakovací okna),
  • inteligentní vstupní stránky pro snadnější tvorbu designu a značky,
  • tvorba vstupní stránky přizpůsobené vyhledávanému výrazu, lokalitě nebo jiným kritériím návštěvníka,
  • funkce A/B testování,
  • hloubková analytika.

Cílové stránky Thrive Architect

Thrive Architect nabízí komplexní balíček 352 pečlivě vytvořených šablon vstupních stránek 100% zaměřených na podporu konverzí. Tyto šablony jsou určeny pro různé typy stránek, jako jsou prodejní stránky, opt-in stránky, stránky webinářů a mnoho dalších. S nástrojem Thrive Architect mohou uživatelé rychle vytvářet profesionálně vypadající stránky, protože šablony jsou předem navržené a připravené k publikování.

Pro koho se hodí

Builder Thrive Architect je nejlepší pro ty firmy, podnikatele nebo blogery, kteří chtějí výkonné a bleskurychlé řešení pro vytváření úžasných vstupních stránek stvořených pro konverze. Pokud hledáte více designových prvků nebo rozvržení zaměřených na tvorbu celých webových stránek všeho druhu, nemusí být tento nástroj pro vás ten pravý.

Kolik stojí

Thrive Architect pořídíte za 299 dolarů ročně.


Themify

Themeify Builder

Themify je intuitivní drag-and-drop builder pro WordPress, který je dodáván jako bezplatný samostatný plugin a umožňuje uživatelům vyzkoušet si nekomplikované vytváření stránek v tomto redakčním systému. Je dodáván s více než 40 profesionálními designovými prvky a více než 100 rozvrženími stránek.

Themify nemá plné možnosti tvorby stránek, takže se budete muset spolehnout na jejich knihovnu motivů. Další doplňky, jako je omezení obsahu, sloupcové grafy a další, lze dokoupit.

Rozhraní tohoto builderu má jedinečné vlastnosti, díky nimž se používá snadněji než většina ostatních nástrojů pro tvorbu stránek. Umožňuje přidávat prvky pomocí přetažení nebo kliknutím na část stránky. Přestože patří k méně známým nástrojům pro tvorbu stránek, Themify se integruje se známými pluginy, jako jsou například WooCommerce, Yoast, Mailchimp a Contact Form 7.

Z hlediska ceny je Themify nejvýhodnějším pluginem pro tvorbu stránek, protože je k dispozici zdarma. Placený doplněk Builder Add-on je stále nejlevnějším v našem seznamu, pořídíte jej za 39 dolarů.

Klíčové funkce Themify:

  • více než 60 vestavěných animačních efektů,
  • více než 100 předpřipravených rozvržení stránek a designových prvků pro urychlení návrhu,
  • v balíčku Builder Add-on pro více než 25 prémiových obsahových prvků,
  • přetahovací builder navržený pro rychlost a efektivitu,
  • import/export prvků návrhu pro použití jinde,
  • kopírování a vkládání prvků návrhu z jedné stránky na druhou,
  • podpora více webů,
  • systém mezipaměti Builderu pro lepší uživatelský zážitek a rychlejší práci,
  • rozsáhlá knihovna předpřipravených rozvržení a modulů.

Doplňky Themify Pro

Builder má sbírku více než 25 přídavných modulů, které rozšiřují jeho funkce. Lze je integrovat do libovolného tématu Themify, čímž nabízí komplexní a všestranné řešení pro tvorbu a vývoj webových stránek.

Pro koho se hodí

Nejvíce jej docení začátečníci, kteří hledají kvalitní bezplatný nástroj pro tvorbu stránek. Pokud chcete začít s nástroji pro tvorbu stránek a systémem WordPress jako celkem, ale nejste nadšeni funkcemi Gutenbergu, Themify pro vás může představovat dobré řešení.

Kolik stojí

Themify je zdarma, platí se pouze doplňky.


Brizy

Brizy je nástroj pro tvorbu stránek WordPress, který se pyšní tím, že je špičkovým nástrojem pro tvorbu webových stránek „nové generace“. Builder umožňuje vizuálně upravovat rozvržení stránek WordPress s více než 36 prvky, čistým kódem a vestavěnou optimalizací pro mobilní zařízení.

Brizy poskytuje více než 100 rozvržení vytvořených s ohledem na konverze podobně jako Thrive Themes a SeedProd. Funkce builderu Brizy umožňují upravovat a přizpůsobovat všechny sekce v rámci CMS WordPress včetně archivů, příspěvků, stránkování a mnoha dalších.

Co se týče zdrojů pro návrh, Brizy poskytuje balíčky rozvržení, vstupní stránky, sady bloků a šablony pro návrh vyskakovacích oken. Zvláště působivá je knihovna ikon. Brizy je nástrojem pro tvorbu přetahováním, ale díky svému jedinečnému přístupu k volnému umístění se odlišuje od svých konkurentů. Brizy obsahuje 14 vizuálních prvků, které můžete využít při budování obchodu WooCommerce, a dobře spolupracuje s oblíbenými marketingovými aplikacemi, jako jsou Converkit, Hubspot, Zapier a ActiveCampaign.

Pokud jste designér, který si chce vytvořit jeden web pro sebe, zjistíte, že ceny Brizy jsou na stejné úrovni jako u ostatních na trhu. Pokud však uvažujete o tvorbě pro klienty či vytváření více webů, mohla by se cena Brizy stát odrazujícím faktorem.

Stejně jako Elementor nabízí tento builder také řešení „vše v jednom“ při používání jeho platformy hostované v cloudu.

Klíčové funkce Brizy:

  • zásuvný modul pro WordPress a cloudová platforma,
  • více než 36 výkonných prvků,
  • více než 100 šablon designu,
  • více než 500 předpřipravených bloků prvků, vytvořených s ohledem na konverze,
  • více než 4000 prémiových ikon,
  • animační funkce pro efekty při vstupu nebo posouvání a animace Lottie,
  • přizpůsobení obrázků pomocí funkce Zoom & Focus,
  • funkce Web Stories pro tvorbu přehledných mini stránek a vstupních stránek optimalizovaných pro mobilní zařízení.

Pro koho se hodí

Brizy je tu pro ty, kteří chtějí vytvářet špičkové návrhy webových stránek, které napodobují trendy a funkce sociálních médií. Uživatelé budou rádi používat tento vizuální nástroj, aby vytvořili webové stránky, které vypadají jinak než typické webové stránky ve WordPress.

Kolik stojí

Cena Brizy začíná na 49 dolarech za rok.


Jaký je nejlepší page builder pro WordPress

Jaký je nejlepší page builder pro WordPress? Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Většina builderů z tohoto článku má stejné základní funkce, ale odlišují je prémiové funkce a samozřejmě cena.

PluginCenaVerze zdarma
1Divi$89
2Beaver Builder$99✔️
3Elementor$59✔️
4Oxygen Builder$79
5SeedProd$299
6Visual Composer$59
7Thrive Architect$299
8Themeify$59✔️
9Brizy$49✔️
Nástroj, vlastnostDiviBeaver BuilderElementorOxygen Builder
Doživotní plán✔️✔️
Neomezený počet webů na licenci✔️✔️✔️
Kompletní balíčky webových stránek✔️ (200+)✔️ (100+)✔️ (17+)
Předpřipravené rozvržení stránek✔️ (2000+)✔️ (omezeně)✔️ (300+)✔️ (omezeně)
Transformace CSS✔️✔️✔️✔️
Přidávání dynamického obsahu v rámci šablon✔️✔️✔️✔️
Přidání vlastního CSS do prvků✔️✔️✔️✔️
Nástroj pro tvorbu vyskakovacích oken✔️✔️
Integrace s WPML✔️✔️✔️
Integrace s Yoast✔️✔️✔️✔️
A/B Split Testing a sledování pro generování leadů✔️
Modul e-mailového opt-in formuláře✔️✔️✔️
Modul kontaktního formuláře✔️✔️✔️
Integrace pro e-mailový marketing✔️ (20)✔️✔️ (12)
Cena za všechny nástroje$89/rok
(neomezeně stránek)
$199/rok
(neomezeně stránek)
$59/rok (1 stránka)$179 doživotně
(neomezeně stránek)
Chci DiviChci Beaver BuilderChci ElementorChci Oxygen Builder

Tak to vidíte sami. Pro koho se nejvíce hodí jednotlivé buildery píšeme vždy u nich, netřeba se opakovat. Článek jako takový jsme z větší části převzali od ElegantThemes, přeložili a v některých částech mírně poupravili. Závěr ElegantThemes samozřejmě jednoznačně mluví ve prospěch Divi, což, jak už víte, je jejich vlajková loď. My se ale musíme přidat, protože Divi jsme na tomto webu věnovali už hodně místa a času a víme, že stojí za to. Podívejte se na naše články sami:

Divi

2 komentáře u „Nejlepší WordPress page builder pro rok 2023“

  1. Stále ta samá špatná doporučení. Ani jeden z těchto builderů bych s čistým svědomím nedoporučil. Proč? Jednoduše. Složitost ovládání, nabubřelý kód zpomalující načítání webu, závislost na ekosystému builderu. Místo toho jedu Gutenberg, CSS a pak kadence Pro. Ale chápu, affil je affil.

    Odpovědět

Napsat komentář